Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Force hakkimizda k

Force Mühendislik Hidrolik-Pnömatik ve Elektronik Otomasyon konularında; Mühendislik, Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme), Satış, Üretim, Teknik Servis ve Teknik Eğitim hizmetleri vermek amacı ile 01.05.2011 tarihinde Ankara Ostim 1000m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Firmamızın teknik kadrosu; 10 yılı aşan deneyimi ile yurt içi ve yurt dışında çeşitli sektörlerde faaliyet göstermiş, Türk sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Amacımız kaliteli ürünler ile deneyimlerimizi birleştirmek ve Türk Sanayicisinin vazgeçilmez çözüm ortağı olmaktır. Force mühendislik müşterilerinin istekleri doğrultusunda ve tecrübelerinin ışığında, yapılması planlanan ürünün hareket hesaplamalarından projelendirilmesine, kullanılacak malzemelerin seçiminden seçilen malzemelerin teminine, güç ünitelerinin imalatından montajına, devreye alınmasından satış sonrası servisine kadar olan tüm süreçlerde tam zamanlı sorumluluk üstlenmekte ve gerekli ürünleri uygun koşullarda müşterilerine temin etmektedir.

Firmamız yoğun olarak enerji sektörüne yönelik hidroelektrik santrallerin ve rüzgar türbinlerinin kontrol mekanizmaları üzerine çalışmalar yapmaktadır. Enerji sektörünün haricinde Savunma sanayi ve Mobil sektörlerde de faaliyet göstermekteyiz.

Yaptığımız Örnek Sistemler;

 

 

 ENERJİ;

A-) HİDROELEKTRİK SANTRALLER

• Türbin Ayar Kanatları Kontrol ve Yağlama Hidrolik Güç Ünitesi.
• Türbin Giriş Vanası (TIV) Hidrolik Güç Ünitesi
• Radyal Kapak Hidrolik Güç Ünitesi.
• Sürgülü Kapak Hidrolik Güç Ünitesi.
• Karesel Sürgülü Vana Hidrolik Güç Ünitesi.
• Konik ve Kelebek Vana Hidrolik Güç Ünitesi.
• Otomasyon ve Scada Sistemlerinin Tasarımı, Yazılımı ve İmalatı.
• İç çap 650mm, Strok 10.000 mm’ye kadar Hidrolik Silindir İmalatı.
• 5000 Lt Yağ Kapasiteli 55kw Gücünde Hidrolik Güç Ünitesi İmalatı.
• Mekanik seviye ölçüm cetveli imalatı.

B-) RÜZGAR TÜRBİNLERİ

• Kanat Açı Kontrol ( Pitch Control).
• Rüzgar Yönü Seçimi Kule Dönüş Kontrol.
• Kanat Acil Hidrolik Frenleme Sistemi.

SAVUNMA SANAYİ;

A-) DENİZALTI ROBOTU

• Denize dalma kapasitesi 3.500 metre (dış basınç 350 bar).
• Çift kollu 8 eksen çalışabilen robot kol hidrolik sistem tasarımı ve imalatı.
• 4 Adet Hidrolik Thruster (Yönlendirme Motoru) tasarım ve imalatı.
• Oransal kontrollü denizaltı’nı denize indirme vinci hidrolik, mekanik ve otomasyon sistemi imalatı.

B-) BOMBA İMHA ROBOTU

• Hidrolik yürüyüş-yönlendirme sistemi tasarım ve imalatı.
• Oransal hareketli Robot Kol sistemi tasarım ve imalatı.

Firmamız ismimizden de anlaşılacağı üzere mühendislik firmasıdır. Geçmişten gelen bilgi birikim ve deneyimimiz ise makine tasarımı üzerinedir.
Tasarımını yaptığımız makinelerin veya hareket sistemlerinin çelik omurgası dışındaki bütün hareket sistemlerinin (Hidrolik Güç Ünitesi, Silindir, Elektronik Kontrol Mekanizması ve Yazılım) kendi çatımız altında imalatını yapmaktayız.
Eğer müşterimiz ister ise çelik omurga kısmı için de çalışma ve kuvvet analizleri ile beraber mühendislik desteği de vermekteyiz.

Projelerimizde kullandığı bütün hidrolik silindirleri tamamen kendimiz imal etmekteyiz.

Son 4 yıldır bir önceki çalıştığımız şirkette dahil olmak üzere enerji sektörüne yönelik yurtiçi ve yurtdışı 60’a yakın hidroelektrik santral projesi ve 5 adet rüzgar türbini kontrol sisteminin imalatını başarı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Yoğun olarak faaliyet gösterdiğimiz enerji sektörü ve savunma sanayi son 5 yıldır Türkiye ekonomisinin başlıca lokomotif sektörleridir. Bu sektörler demir çelik, inşaat ve iş makinesi sektörlerini de yoğun olarak beslemektedir.
Son yıllarda ülkemizde değişen enerji politikaları ile özelleşen bu sektör ani bir ivme ile büyümeye devam etmektedir. Hidroelektrik ve Rüzgar santrallerinin sayısı ülkemizde hızla arttıkça enerji için dışa olan bağımlılığımız da hızla azalmaktadır. Diğer fosil yakıt santrallerine göre bu santraller ülkemizin çevre kirliliğinin azalmasında ise büyük katkı sağlamaktadır.

Biz bütün firmalar ile iş ortağı gibi çalışmaktayız. Yapılan iş sadece işverenin değil bizim de sorumluluğumuz altındadır. Kurduğumuz sistemin sağlıklı çalışabilmesi için işverenlerimizi olumlu yünde yönlendirmek bizim başlıca görevlerimizdendir.

İmal ettiğimiz her ürünün Ar-Ge departmanımızda kuvvet analizleri ve 3 boyutlu modellemesi yapılmaktadır. Firmamız bünyesinde imal ettiğimiz her ürünü kullanım sonrasını geriye dönük incelemekte ve ürünlerimizin daha optimum performansta çalışabilmesi için sürekli Ar-Ge faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Ülkemizde ve dünyadaki yeniliklerin takibi için sürekli yurt içi ve yurt dışı fuarları takip etmekteyiz.

Firmamızın marka tescili yapılmış olup gerekli belgelerimiz alınmıştır.

Firmamız ISO 9001:2000 kalite sistemine sahiptir. Özel bir şirket tarafından sürekli olarak kalite yönetim sistemimiz takip edilmektedir.

Firmamız geçtiğimiz yıl genç ve dinamik kadrosunun verdiği sinerji ile hızla büyümeye devam etmiştir.

Kosgeb’ten ve Tübitak’tan proje bazında parasal destek almaktayız.

Bu yıl firmamız ile aynı ismi taşıyan ve ülkemizde imalatı olmayan bazı özel makinelerin imalatını yapmak için çalışmalarımız devam etmektedir. 2014 yılının ilk yarısında ürettiğimiz bu özel makinenin ilk testlerini yapmayı hedeflemekteyiz.